Finanšu dati
30.04.2024

iCotton gada pārskats par 2023.gadu

2023. gadu uzņēmums pabeidza ar gandrīz 16 miljonu eiro apgrozījumu, 2,47 miljonu eiro EBITDA un vairāk nekā 758 tūkst. eiro peļņu.

2023.finanšu gadā uzrādītie rezultāti nodrošina pārliecinošas perspektīvas uzņēmuma tālākai attīstībai un atspoguļo iepriekšējos gados veikto investīciju atdevi. Iepriekšējā investīciju kārtā ar CFLA un komercbankas atbalstu tika pabeigta Liepājas rūpnīcas paplašināšana neausto materiālu, sieviešu higiēnas un sauso salvešu ražošanas līniju izveidē. Uzņēmums padziļināja ražošanas vertikālo integrāciju, kas ļauj strādāt ar lielākām peļņas normām un nodrošināt klientiem vēl augstāku servisa līmeni, ieviest jaunus izejmateriālus un attīstīties gan esošajos, gan jaunos tirgos. Visu šo gadu rūpnīca Liepājā turpināja ražošanu un tirdzniecību esošo produktu segmentos, īpašu uzmanību pievēršot izdevumu un pārdošanas cenu optimizācijai.

Signet bank organizētā obligāciju emisija 2023.gada decembrī, kā arī 2021.gada beigās saņemtais ALTUM AKF mezanīna aizdevums atbrīvoja papildus apgrozāmos līdzekļus attīstībai, nepalielinot kopējo finansējuma apjomu, un atvēra jaunu vēstures lapu uzņēmuma attīstībā, dažādojot izmatotos kapitāla tirgus produktus.

Īss finanšu pārskats:
Uzņēmuma apgrozījums: 16,2 miljoni eiro;
Bruto peļņa: 761 tūkst. EUR;
EBITDA: 2,47 miljoni EUR.

iCotton ir Latvijas ražošanas uzņēmums, kas dibināts 2011.gadā Liepājā un kļuvis par vadošo Baltijas kokvilnas un higiēnas izstrādājumu ražotāju. iCotton grupā ietilpst arī Polijas uzņēmums Harper Hygienics. Uzņēmuma grupa ražo plašu produktu klāstu, t.sk – vates kociņus un spilventiņus, absorbējošos paladziņus, mitrās un sausās salvetes, sieviešu higiēnas preces. Grupas galvenie zīmoli ir Cleanic (skaistumkopšanas un higiēnas preces), Kindii (bērnu preces) un Presto (mājas saimniecības tīrīšanas līdzekļi), kas ir īpaši atpazīstami Polijas tirgū. Uzņēmuma grupai ir ražotnes Liepājā ar 9 000 m2 platību un 11 ražošanas līnijām, kā arī Varšavā, Polijā ar ražošanas platību 13 200 m2 un 44 ražošanas līnijām. 2023.gadā iCotton grupa strādājusi ar apmēram 69 miljonu eiro apgrozījumu, ko sastāda 45% vietējais (Baltija, Polija) un 55% ES un citu valstu eksporta tirgus.

Jānis Bormanis
Padomes loceklis
Tālrunis: +371 2 9450929
E-pasts: [email protected]
Mājaslapa: https://www.icotton.eu/

28.02.2024
Starpperiodu gada pārskats par 2023.gada 12 mēnešiem

Liepāja, Latvija

2023. gadu uzņēmums pabeidza ar gandrīz 69 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu, 9,23 miljonu eiro EBITDA un vairāk nekā 2 miljonu eiro peļņu.

Par periodu 01.01.2023 – 31.12.2023 uzrādītie rezultāti sniedz lieliskas perspektīvas uzņēmuma tālākai attīstībai un atspoguļo iepriekš veikto investīciju atdevi. Iepriekšējā investīciju kārtā ar CFLA un BlueOrBank atbalstu tika pabeigta Liepājas rūpnīcas paplašināšana neausto materiālu, sieviešu higiēnas un sauso salvešu ražošanas līniju izveidē. Uzņēmums padziļināja ražošanas vertikālo integrāciju, kas ļauj strādāt ar lielākām peļņas normām un nodrošināt klientiem vēl augstāku servisa līmeni, ieviest jaunus izejmateriālus un attīstīties jaunos tirgos. Tāpat visu gadu esošo produktu segmentos ražošanu un tirdzniecību turpināja uzņēmuma rūpnīcas Liepājā un pie Varšavas, īpašu uzmanību pievēršot izdevumu un pārdošanas cenu optimizācijai.

Signet bank organizētā obligāciju emisija 2023.gada decembrī, kā arī 2021.gada beigās saņemtais ALTUM AKF mezanīna aizdevums atbrīvoja papildus apgrozāmos līdzekļus attīstībai, nepalielinot kopējo finansējuma apjomu, un atvēra jaunu vēstures lapu uzņēmuma attīstībā, dažādojot izmatotos kapitāla tirgus produktus.

Īss finanšu pārskats:

  • Uzņēmuma apgrozījums: 68,8 miljoni eiro – nedaudz lielāks par FY22 apgrozījumu;
  • Bruto peļņa: 19,3 miljoni EUR pret 11,6 miljoniem EUR FY22, kas nozīmē 66% pieaugumu ;
  • EBITDA: 9,2 miljoni EUR.
iCotton ir Latvijas ražošanas uzņēmums, kas dibināts 2011.gadā Liepājā un kļuvis par vadošo Baltijas kokvilnas un higiēnas izstrādājumu ražotāju. iCotton grupā ietilpst arī Polijas uzņēmums Harper Hygienics. Uzņēmuma grupa ražo plašu produktu klāstu, t.sk – vates kociņus un spilventiņus, absorbējošos paladziņus, mitrās un sausās salvetes, sieviešu higiēnas preces. Grupas galvenie zīmoli ir Cleanic (skaistumkopšanas un higiēnas preces), Kindii (bērnu preces) un Presto (mājas saimniecības tīrīšanas līdzekļi), kas ir īpaši atpazīstami Polijas tirgū.

Uzņēmuma grupai ir ražotnes Liepājā ar 9 000 m2 platību un 11 ražošanas līnijām, kā arī Varšavā, Polijā ar ražošanas platību 13 200 m2 un 44 ražošanas līnijām. 2023.gadā iCotton grupa strādājusi ar apmēram 69 miljonu eiro apgrozījumu, ko sastāda 45% vietējais (Baltija, Polija) un 55% ES un citu valstu eksporta tirgus.

Jānis Bormanis
Padomes loceklis
Tālrunis: +371 2 9450929
E-pasts: [email protected]
Mājaslapa: https://www.icotton.eu/