Investoriem

19.01.2024

Nasdaq sveic iCotton Baltijas First North tirgū

Viļņa/Rīga/Tallina, Nasdaq Baltijas tirgus, 2024. gada 19. janvāris – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo par Latvijas uzņēmuma iCotton obligāciju iekļaušanu biržas Nasdaq Riga Baltijas First North tirgū no šodienas.

Latvijas higiēnas preču ražotājs iCotton slēgtā piedāvājuma ietvaros ir emitējis jaunās nodrošinātās un garantētās obligācijas 20 miljonu eiro apmērā. Emisijas ietvaros piesaistīto finansējumu uzņēmums izmantos, lai refinansētu iCotton grupas saistības Latvijā un Polijā.

Obligāciju emisijā piedalījās vairāk nekā 70 privāto un institucionālo investori, lielākā daļa no Baltijas valstīm. 

Vienas obligācijas nominālvērtība ir 1000 eiro ar mainīgu gada likmi 6% + 3 mēn. EURIBOR un izmaksu četras reizes gadā. Obligāciju dzēšanas termiņš ir 2027. gada 30. jūnijs.

“Sveicam iCotton ar veiksmīgu debiju Nasdaq First North  un pirmo uzņēmuma obligāciju emisiju. Šī emisija ir arī pirmā obligāciju emisija Baltijas Nasdaq First North tirgū šogad – lepojamies, ka tā ir Latvijas uzņēmuma īstenota. Priecē arī tas, ka biržas piedāvātās priekšrocības aizvien biežāk sāk izmantot reģionālie uzņēmumi, kuru biznesa attīstība veicina tur dzīvojošo iedzīvotāju labklājību. Jo vairāk strauji augošu uzņēmumu, jo vairāk darba vietu, un jaunu iespēju visiem”, gandarījumu pauda Nasdaq Riga vadītāja Liene Dubava.

“Mūsu uzņēmumu grupas izaugsme ir balstīta uz spēcīgiem pamatiem – veiksmīgu biznesa modeli, globāli pieprasītiem produktiem un nepārtraukti augošo higiēnas preču tirgu. Pieaugošo pieprasījumu pēc higiēnas produktiem realizējam ar modernām, augsti automatizētām ražotnēm Liepājā un Polijā, kas ļauj ātri un efektīvi reaģēt uz tirgus pieprasījumu. Savukārt, mūsu izvēlētās produktu grupas ir augstas kvalitātes produkti, kas ir atpazīstami un pieprasīti gan Eiropā, gan citos pasaules reģionos. Higiēnas preču patēriņš turpina un turpinās pieaugt visos pasaules reģionos, tāpēc mēs redzam lielu attīstības potenciālu mūsu biznesam arī turpmāk, kuru izdosies īstenot ar obligāciju finansējuma palīdzību” stāsta Jānis Bormanis, iCotton padomes loceklis.

iCotton ir Latvijas ražošanas uzņēmums, kas dibināts 2011.gadā Liepājā un kļuvis par vadošo Baltijas kokvilnas un higiēnas izstrādājumu ražotāju. iCotton grupā ietilpst arī Polijas uzņēmums Harper Hygienics. Uzņēmuma grupa ražo plašu produktu klāstu, t.sk – vates kociņus un spilventiņus, absorbējošos paladziņus, mitrās un sausās salvetes, sieviešu higiēnas preces. Grupas galvenie zīmoli ir Cleanic (skaistumkopšanas un higiēnas preces), Kindii (bērnu preces) un Presto (mājas saimniecības tīrīšanas līdzekļi), kas ir īpaši atpazīstami Polijas tirgū. Uzņēmuma grupai ir ražotnes Liepājā ar 9 000 m2 platību un 11 ražošanas līnijām, kā arī Varšavā, Polijā ar ražošanas platību 13 200 m2 un 44 ražošanas līnijām. 2023. gadā iCotton grupa strādājusi ar vairāk nekā 70 milj. eiro apgrozījumu, ko sastāda 45% vietējais (Baltijas, Polijas tirgus) un 55% ES un citu valstu eksporta tirgus.

Nasdaq First North tirgus ir piemērots augošiem uzņēmumiem izaugsmes kapitāla piesaistīšanai un atpazīstamības veicināšanai, saņemot visas publiska uzņēmuma priekšrocības. Savukārt investoriem First North tirgus sniedz iespēju piedalīties uzņēmuma izaugsmes stāstā.

Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir globāls tehnoloģiju uzņēmums, kas apkalpo kapitāla tirgus un citas nozares. Nasdaq daudzveidīgais datu, analītikas, programmatūras un pakalpojumu piedāvājums ļauj klientiem optimizēt un ar pārliecību īstenot savu biznesa redzējumu. Lai uzzinātu vairāk par uzņēmumu, tā tehnoloģiskajiem risinājumiem, kā arī karjeras iespējām, apmeklējiet mūs vietnē LinkedIn, Twitter @Nasdaq, vai www.nasdaq.com.